Osuszanie kondensacyjne po zalaniach
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów proponujemy profesjonalne usługi, bazujące na rozwiązaniach nowej generacji. Oferowane przez nas osuszanie budynków metodą kondensacyjną jest techniką ułatwiającą pozbycie się z obiektów budowlanych nadmiaru wilgoci, co w rezultacie wpływa korzystnie na panujący wewnątrz mikroklimat – tworzą się optymalne warunki użytkowania Jednocześnie, zapobiega się degradacji poszczególnych elementów konstrukcji.
Nowoczesna technologia
Proponowane osuszanie kondensacyjne charakteryzuje się licznymi atutami – jest to metoda doskonale sprawdzającą się wszędzie tam, gdzie doszło do zalania budynku, spowodowanego zarówno podtopieniem (wystąpieniem naturalnych cieków wodnych z brzegów, pojawieniem się gwałtownych zjawisk atmosferycznych), jak i awarią rur lub innych elementów infrastruktury doprowadzających wodę. Co więcej, jest to rozwiązanie z powodzeniem i bardzo chętnie wykorzystywane w trakcie przeprowadzania prac wykończeniowych lub remontów, idealne do odpowiedniego przygotowania powierzchni murów i ścian do kolejnych, dalszych etapów prac.
Technika ta zawdzięcza swoją efektywność wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń – osuszaczy kondensacyjnych oraz wentylatorów o dużej mocy. Te pierwsze, w procesie skraplania, zamieniają wilgoć znajdującą się w powietrzu w wodę, a zadaniem wentylatorów jest podniesienie wydajności oraz szybkości procesu.
Jak to działa?
Urządzenia, które wykorzystujemy w trakcie realizacji prac wyposażone są w parowniki. Działanie osuszaczy kondensacyjnych polega na doprowadzeniu do skroplenia się pary wodnej w wyniku oziębienia zassanego, wilgotnego powietrza. Cały proces możliwy jest dzięki nieustannej pracy sprężarki, która w swoisty sposób utrzymuje w ciągłym ruchu czynnik chłodniczy znajdujący się w układzie.
Sprzęt, który posiadamy, może z powodzeniem pracować w szerokim zakresie temperatur (0oC – 40oC), choć w przypadku tych niższych, może pojawiać się problem z zamarzaniem skroplonej wody. Mimo to, w większości przypadków nie ma przeszkód w zastosowaniu proponowanej w tej kategorii technologii, ponieważ funkcja automatycznego odszraniania umożliwia zastosowanie osuszacza kondensacyjnego również w przypadku konieczności usunięcia wilgoci z miejsc, w których panują niskie temperatury.
Jest to kluczowe ze względu na fakt, iż zalane obiekty lub pomieszczenia należy jak najszybciej przywrócić do stanu poprzedniego (bez względu na panującą temperaturę), ponieważ zwlekanie z wykonaniem odpowiednich prac może doprowadzić do nieodwracalnych skutków – w tym do pojawienia się niekorzystnie wpływających na zdrowie użytkowników oraz na samą kondycję murów i elementów drewnianych siedlisk grzybów (pleśni).
Zalety osuszania kondensacyjnego
Szeroki wachlarz zalet, jakie można wymienić w kontekście osuszania kondensacyjnego sprawia, że jest to rozwiązanie cieszące się niesłabnącą popularnością. Ta nieinwazyjna metoda, opierająca się jedynie na przyśpieszeniu naturalnego procesu schnięcia nie ma negatywnego wpływu na wykonujące pracę osoby, na materiały z których wykonano suszone powierzchnie lub inny sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu.
Korzystając z usług naszej firmy, która kompleksowo zajmuje się osuszaniem kondensacyjnym, z pewnością zauważą Państwo, iż cały proces usuwania wilgoci z zalanych obiektów, z nowo wybudowanych domów lub właśnie remontowanych pomieszczeń:
- znacznie się skrócił,
- nie był uciążliwy i nie wymagał zaangażowania wielu osób,
- nie wygenerował dużych obciążeń finansowych związanych z jego zastosowaniem,
- wpłynął korzystnie na efektywność działania systemu grzewczego i oszczędności z tym związane,
- pozwolił na skuteczne zabezpieczenie murów i drewnianych elementów konstrukcji przed namnażaniem się grzybów (pleśni),
- zniwelował zapach stęchlizny,
- sprawił, że świeżo położone tynki i wylewki znacznie szybciej były gotowe do dalszej obróbki (np. montażu drewnianych desek podłogowych, parkietów, paneli),
- zapobiegł opóźnieniom w realizacji prac wykończeniowych i wyeliminował przestoje,
- ograniczył straty związane ze zbyt długim kontaktem murów, ścian i tynków z nadmiarem wilgoci,
- pozytywnie wpłynął na komfort użytkowania obiektu, normując poziom wilgotności powietrza na optymalnym dla mieszkańców poziomie.
Te oraz inne zalety osuszania kondensacyjnego, to w wielu przypadkach wystarczający argument, których zachęca Klientów do skorzystania z naszych profesjonalnych usług. Zarówno Klienci indywidualni, jak i osoby działające w branży budowlanej bardzo doceniają fakt, iż na wyschnięcie murów, ścian, tynków lub wylewek nie trzeba już czekać nawet kilkanaście tygodni.
Zapraszamy do nawiązania współpracy!
Profesjonalnie i terminowo zajmiemy się realizacją usługi – osuszania kondensacyjnego. Chętnie doradzimy najlepsze dla Państwa rozwiązania, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.
Suche Mury
96–126 Godzianów
ul. Tadeusza Kościuszki 92
Tel: 468 31 10 63
Fax: 468 31 10 63
NIP: 8361639845
REGON: 750760894