Izolacja fundamentów

Aby izolacja była szczelna musi być wykonane uszczelnienie poziome i pionowe. Uszczelnienie musi być ciągłe na całej powierzchni izolowanej żeby wykluczyć przedostawanie się wilgoci do murów i posadzek. Dobrze tego typu izolacje wykonywać gotowymi materiałami renomowanych producentów. Gotowe płynne materiały izolacyjne zapewniają bardzo dobrą szczelność i skuteczność. Należy przestrzegać zaleceń podanych przez producenta materiału do izolacji, czyli rygoru technologicznego.

Polecamy gotowe materiały o płynnej konsystencji ponieważ unikamy połączeń jak to bywa w rolowanych materiałach izolacyjnych. Ważne jest to szczególnie w narożnikach, pamiętać należy również o wklejeniu specjalnej taśmy narożnikowej. Przecieki w miejscach łączeń powodują, że wilgoć przedostaje się ponad izolację i wnika w konstrukcje ścian i posadzek. Objawia się to łuszczeniem farby, odpadaniem części tynku i w niektórych przypadkach rozwojem pleśni, szczególnie na powłokach gipsowych.

Izolacja fundamentów musi tworzyć szczelną wannę, której zadaniem będzie chronić cały obiekt przed wpływem wody i wilgoci.

Po wykonaniu szczelnych izolacji wodochronnych należy również wykonać izolacje termiczną ścian fundamentowych aby nie dopuścić do przemarzania ścian i kondensacji pary wodnej na wewnętrznej stronie przegrody budowlanej. Do takiej izolacji dobrze jest używać płyt XPS, przykleja się je często tym samym materiałem którym wykonujemy izolację pionowe.

Tak więc jest to wygodne i proste w zastosowaniu. Po wykonaniu ocieplania płytami XPS można na nie również nałożyć warstwę powłoki izolacyjnej lub zaizolować tylko miejsca łączeń płyt. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby zakładania folii kubełkowej, która wystając ponad grunt często psuje estetykę całości budynku.

 

Suche Mury
96–126 Godzianów
ul. Tadeusza Kościuszki 92
Tel: 468 31 10 63
Fax: 468 31 10 63
NIP: 8361639845
REGON: 750760894